
Психолог
Діти
Педагоги
Батьки





Робота психолога з дітьми включає три основні напрямки, що є взаємопов'язаними та взаємодоповнюючими:
Розвивальна робота. Мета цього напрямку роботи — активна участь і вплив психолога на процес виховання особистості та індивідуальності дитини. Завданнями його є забезпечення відповідності розвитку дитини віковим нормативам; допомога вихователям в індивідуалізації виховання і навчання дітей; розвиток здібностей, нахилів дітей.
Психологічне вивчення і діагностична робота з дітьми. Метою діагностичної роботи є поглиблене психолого-педагогічне вивчення дитини протягом усього періоду дошкільного дитинства, виявлення індивідуальних особливостей, розвитку пізнавальних та особистісних якостей, їх динаміки від середньої групи і до вступу до школи; з'ясування причин тих чи інших відхилень у вихованні та навчанні дитини; відставання чи випередження вікових нормативів у розвитку певних пізнавальних процесів.
Профілактична та корекційна робота. Метою профілактично-корекційної роботи є забезпечення відповідних психологічних умов для нормального самопочуття дитини в дошкільному закладі, профілактика порушень у динаміці розвитку дітей та усунення тих перешкод, що гальмують або деформують розвиток особистості, попередження психологічних перевантажень та невротичних зривів у дітей; психологічна допомога в адаптації дітей раннього віку, молодшого дошкільного віку та новеньких дітей старшого віку до умов дошкільного закладу; опрацювання рекомендацій для батьків і вихователів — як допомагати дітям легше привчатись до умов дошкільного закладу; обстеження дітей під час переводу із старшої групи у підготовчу з метою розробки рекомендацій батькам на літо щодо збагачення умов розвитку сина чи доньки у потрібному напрямку та вироблення індивідуальних програм корекційної роботи для вихователів на наступний рік.

Для чого в школі потрібен психолог?
Завдання роботи психолога в школі полягає в тому, щоб забезпечити повноцінний психічний і особовий розвиток дітей відповідно до їх індивідуальних можливостей і особливостей, а також допомогти всім особам, що беруть участь у вихованні і вченні школяра, знайти оптимальні способи взаємодії і роботи з ним.
Кожна дитина глибоко індивідуальна, проте часто відбувається так, що не враховуються – навіть в сім'ї, не лише в школі, - такі яскраві і, безумовно, важливі особливості дітей, як, наприклад, соромливість, агресивність, упертість, слабке здоров'я, навіть ліворукість.
Завданням психолога в школі і стає діяльність по визначенню специфіки кожного ученика і розробці рекомендацій для педагогів та батьків про те, як ця специфіка, ця «особливість» дитини повинна допомагати, а не заважати в справі вивчення та розвитку особи школяра.
Психолог - людина, яка володіє технологією розвитку тих або інших якостей, навичок і умінь та із задоволенням поділиться цією технологією з вами.